Menu Zamknij

7 marca – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. dr Rafała Pabicha, który przyjechał do nas z Płocka, aby dzielić się z nami Bożym Słowem. Życzymy, aby dobrze czuł się pośród nas, niech Duch Święty przemawia przez Niego, a nam życzę dobrych duchowych owoców tych rekolekcji.
  2. Dziś druga niedziela miesiąca, tradycyjnie ofiary składane na tace, przeznaczone są na prace przy naszym kościele. Obecnie podejmujemy działania nad modernizacją monitoringu Kościoła. Za wszystkie złożone ofiary, składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu           z kościoła.
  4. W Wielkim Poście zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek po Mszy Świętej o godz. 17:30 i na Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą niedzielę o godz. 17:00
  5. Pod amboną przez cały Wielki Post jest wystawiona puszka na ofiary i kosz na produkty żywnościowe, z których przygotujemy paczki na święta dla najuboższych z naszej parafii. Taką akcję pomocy przeprowadziliśmy w Adwencie na Święta Bożego Narodzenia i udało się wesprzeć wiele rodzin. Teraz w chcemy to powtórzyć, dlatego za złożone dary i ofiary na ten cel, składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Rekolekcje, które dziś rozpoczęliśmy będą trwały przez trzy dni, a więc do wtorku 9 marca włącznie. Dziś Msze Święte według porządku niedzielnego, a w poniedziałek i wtorek zapraszamy na Mszę Świętą z nauką rekolekcyjną o godzinie 17:30 i 20:00. Postarajmy się tak zagospodarować swoim czasem, aby każdemu z nas udało się wziąć w nich udział.
  7. Dziękujemy i prosimy o przestrzeganie i sami staramy się przestrzegać przepisów epidemicznych, które są wywieszone na wszystkich drzwiach wejściowych do Kościoła.
Podziel się